Amrita Rao - Polskie Forum Aktorki

Polskie forum Amrity Rao

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

...Witamy na forum Amrity Rao...

Zapraszmy do udzielania się na forum



Ogłoszenia:
- jeśli jest ktoś chętny, szukamy moderatorów!
- Nowe konkursy już wkrótce!
- zachęcam do udzielania się we wszystkich tematach!
- zapraszam do wymiany bannerami!

#1 2009-07-22 20:22:05

 palcia

Admin

12756685
Skąd: Biały Dunajec
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 1065
Punktów :   
Opis: LatoOo O_O
Wiek: 14
Ulubiona piosenka: Mauja Hi Mauja
WWW

Hum Dil De Chuke Sanam (Prosto z serca) [1999]

Hum Dil De Chuke Sanam http://i31.tinypic.com/2zp713a.jpg
Hum Dil De Chuke Sanam (polski tytuł: Prosto z serca, rosyjski: "Na wieki twoja", angielski: "Straight From the Heart", niemiecki: "Ich Gab Dir Mein Herz, Geliebter"; tłum. tytułu: "Podarowałem moje serce") jest bollywoodzkim filmem, który miał premierę w 1999 roku. Film wyreżyserował Sanjay Leela Bhansali. Występują w nim gwiazdy Bollywoodu: Salman Khan, Ajay Devgan i Aishwarya Rai. Część obrazu była kręcona w Budapeszcie, na Węgrzech (w filmie pełnią one rolę Włoch).

Produkcja Sanjay Leela Bhansali, Jhamu Sughand, André Szots
Reżyseria Sanjay Leela Bhansali
Scenariusz Sanjay Leela Bhansali, Amrik Gill, Pratap Karvat, Kenneth Phillips
Muzyka Ismail Darbar
Choreografia Saroj Khan, Natbar Maharana
Obsada Aishwarya Rai, Salman Khan, Ajay Devgan, Smita Jaykar, Vikram Gokhale, Zohra Sehgal, Rekha Rao
Czas trwania 188 min.
Data premiery 18 czerwca 1999 (świat)

Fabuła
Sameer Rafilini (Salman Khan) jest w połowie Włochem i w połowie Indusem. Przybywa właśnie do Indii, gdzie ma pobierać nauki u znanego indyjskiego śpiewaka klasycznego, Pandita Darbara (Vikram Gokhale). W domu Pandita od razu zostaje przyjęty jak członek rodziny. Początkowo co prawda budzi niechęć córki gospodarza, Nandini (Aishwarya Rai), jednak z czasem młodzi zakochują się w sobie i utrzymują to w tajemnicy przed wszystkimi, a Sameer czeka na właściwy moment, by poprosić Pandita o rękę córki. Gdy sekret niespodziewanie wychodzi na jaw, ojciec Nandini nakazuje Sameerowi, by wyniósł się z ich życia i nie kontaktował się nigdy z Nandini. Zmusza też córkę do ślubu z Vanrajem (Ajay Devgan). Mimo obietnicy danej Panditowi, do Nandini przychodzą listy Sameera, które wpadają w ręce Vanraja...

Ciekawostki
Rolę Nandini zaoferowano Kareenie Kapoor po tym, jak nie mogła wystąpić w "Khamoshi: The Musical" (1996).
Zdjęcia powstały w Indiach - w Andhra Pradesh (w Hyderabadzie) oraz na Węgrzech (w Budapeszcie).
Podczas ślubu Sameer mówi Nandini, że zachowuje się jakby była Miss Świata. W rzeczywistości Aishwarya Rai była Miss Świata z 1994 roku.
Sanjay Leela Bhansali i Ismail Darbar przez dwa lata tworzyli muzykę do filmu.
W czasie, kiedy reżyser Bhansali poszukiwał pomysłu na swój nowy film, wydzwaniał do niego Pratap Karwat, mówiąc, że jego historia może go zainteresować. Na początku Sanjay ignorował go, jednakże kiedy w końcu zgodził się wysłuchać opowieści, tak pokochał ją, że chciał się spotkać z Pratap'em następnego dnia.
Most pokazany w filmie w rzeczywistości znajduję się w Budapeszcie. Reżyser obawiając się, że węgierska stolica nie będzie rozpoznawalna, pokazał te sceny jako nakręcone we Włoszech.
Film zdobył w 1999 roku aż 5 nagród Filmfare:
* dla Najlepszego Filmu
* dla Najlepszej Aktorki - Aishwarya Rai
* dla Najlepszego męskiego Playback Singera - Udit Narayan
* dla Najlepszego Reżysera
* dla Najlepszej Ścieżki Dźwiękowej - Anjan Biswas.
- Pozostałe nominacje do Nagrody Filmfare to Nagroda dla Najlepszego Aktora - Salman Khan i Ajay Devgan.

Piosenki
Aankhon ki Gustakhiyan
Albela Sajan
Chand Chupa Badal Mein
Dholi Taro Dhol Baje
Hum Dil De Chuke Sanam
Jhonka Hawa Ki
Kaipoche
Love Theme
Man Mohini
Nimbooda
Tadap Tadap

źródła: 1 2 3


http://i47.tinypic.com/k1zxch.jpg

Offline

 

#2 2009-07-27 17:17:39

 Shini

Mega maniak

2656603
Zarejestrowany: 2009-01-27
Posty: 614
Punktów :   16 
Wiek: 17 ^^
WWW

Re: Hum Dil De Chuke Sanam (Prosto z serca) [1999]

4. Ogółem film ze średniej półki. I zakończenie mi się nie podobało


http://i39.tinypic.com/smccp1.jpg

Offline

 

#3 2009-08-15 01:19:59

 palcia

Admin

12756685
Skąd: Biały Dunajec
Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 1065
Punktów :   
Opis: LatoOo O_O
Wiek: 14
Ulubiona piosenka: Mauja Hi Mauja
WWW

Re: Hum Dil De Chuke Sanam (Prosto z serca) [1999]

Ja też dam 4
Zakończenie mi się także nie podobało
Ogolnie dziwny film


http://i47.tinypic.com/k1zxch.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.agrotexim.pun.pl www.multiplayer-online.pun.pl www.predator.pun.pl www.realserwer.pun.pl www.wolnifarmerzywf.pun.pl